Hakkımızda

Firmamız 1994 yılında kurulmuş, Gıda ve Devekuşu üretimi alanlarında faaliyet göstermektedir.
Nokta Gıda İstanbul Güngören’de 350 m2’lik imalathanesinde dilimli kahvaltılık ürünleri ve meze çeşitleriyle Endüstriyel Piyasa da yerini almış, daha sonra Genel müdürlük ve üretim tesisi 2009 yılında Bahçelievler Kocasinan’da kapasitesini artırarak 2.200’lik bir sahada 1.800 kapalı alandan( unlu mamuller, donuk ürünler, soğuk hava depoları, idari yapı ) oluşan tesisinde modern teknoloji ile üretim çalışmalarına devam etmektedir.

Nokta Gıda 2009 yılında ürettiği, Pizza, Tost ve Sandviç Çeşitleri perakende pazarına girmiş ve Türkiye genelinde birçok hazır tüketim noktalarında kaliteli ve sağlıklı ürünlerini satışa sunmuştur.

Ürünlerin frigorifik araçlarla (-18°C’ de muhafaza edilerek) dağıtımını gerçekleştiren lojistik ağıyla Türkiye’nin birçok noktasında toplu tüketim ve perakendeye hizmet verilmektedir. Yurt içinde ki ürünlerini; İstanbul Avrupa/Asya, Edirne, Bursa, Samsun, Elazığ, Tokat, Erzincan, Şırnak, Trabzon, illerindeki bölgelere bağlı bayileri aracılığıyla tüketicileriyle buluşmaktadır.

Dondurulmuş ürün ve hazır gıda sektöründe ses getiren girişimlerde bulunan ve gıda izlenebilirliği noktasında hassasiyetle çalışarak hammaddeden tüketiciye kadar ki aşamada Dünya Standartlarında gerçekleştirdiği üretimiyle  ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelerini almaya hak kazanmıştır. Ayrıca ürünlerin helal olması noktasında ki titizliği sebebiyle ürünlerine helal sertifikasına sahip olmayı başarmıştır.

Tüketicilerin ihtiyaçlarını ve damak zevklerini anlayarak onların isteklerine göre önceliklerini belirleyen Nokta Gıda birbirinden farklı ürettiği 45 çeşit ürün yelpazesiyle Türkiye’ ye gururla hizmet vermektedir.

Genç dinamik ve çağın yeniliklerini takipte kararlı olan Nokta Gıda kısa süreli bu başarı öyküsünde, değerlerine bağlı, yüzü daima ileriye dönük, toplumun istek ve ihtiyaçlarını öncelik vererek cesur, yeni tatları keşfetmeye hazır yapısının izleri vardır.
·         Misyon: Toplum sağlığı için; temiz ve gelişmiş üretim ortamında, geniş yelpazeye sahip ürünlerimizde istenilen kalite ve lezzeti en uygun fiyatlarla, gerçek üreticiden aracısız bir şekilde tüketiciye sunmak.

·         Vizyon : Nokta Gıda, nihai tüketicisi ile bütünleşerek Fastfood sektöründe alanında öncü olmayı, sürekli AR-GE çalışmaları ile kendini ve ürünlerini geliştirmeyi, çalışanlarıyla kârlılığını ve verimliğini arttırmayı ana hedefi olarak belirlemiştir.

·         Değerlerimiz; Hijyenik üretim, kalite odaklılık, müşteri memnuniyeti, çalışanların mutluluğu, çevre ve topluma saygıdan oluşmaktadır.

Tüm çalışmalarımızı müşterilerimize, tedarikçilerimize ve çalışanlarımıza karşı etik, dürüst, şeffaf, doğru ve yasaların öngördüğü değerler doğrultusunda planlar ve uygularız.
·         Kalite Odaklılık: Şirketimizin gelişimi ve ekonomik büyümesi için en önemli başarı unsuru olarak verimliliği ve rekabet gücünü yükseltmenin gereğine, kalite, yenilik ve değişimin önemine inanırız.

·         Müşteri Memnuniyeti: Ürün ve hizmetlerimizle müşterilerimizi tatmin etmenin öncelikli görevimiz olduğu bilinci ile onların beklentilerini doğru anlamak için çaba gösteririz. En iyi ürün ve hizmeti sunduğumuz müşterilerimizle artan değer yaratmak amacıyla kazan-kazan ilkesi doğrultusunda işbirlikleri oluşturur ve geliştiririz.

·         Çalışanların Mutluluğu: Çalışanlarımızın kendilerini geliştirebilmeleri için gerekli koşulları yaratır, takım ruhu ile ortak hedeflere yönelen yetkin çalışanlar oluştururuz. Yarattığımız değerleri çalışanlarımızın mutluluğunu göz önüne alarak, ayrım yapmaksızın, adaletli olarak paylaşırız.

·         Çevreye ve Topluma Saygı: Ürünlerimizi, çevre sağlığını gözeterek, ülke standartlarında üretiriz. Sosyal sorumluluk anlayışıyla toplumumuzun ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunuruz.